News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Gheorghe Hagi, după înfrângerea echipei de fotbal olimpice cu 4-0 de către Coreea de Sud: ”Să uite acest meci şi să gândească la următorul”

Antrenorul echipei Farul Constanţa, Gheorghe Hagi, îi sfătuieşte pe tricolorii olimpici să nu se gândească la înfrângerea severă suferită, duminică, scor 0-4, în meciul cu Coreea de Sud, ci la ultimul meci din grupă, cel cu Noua Zeelandă, care poate aduce calificarea în sferturi, printr-un succes.

  • „Eu zic că eliminarea… Îmi pare rău pentru el, că e un jucător bun, Gheorghe, s-a întâmplat, aşa e la nivelul ăsta, capătă şi el experienţă, din păcate a făcut o greşeală şi a lăsat echipa în inferioritate numerică din acel minut. S-a văzut superioritatea numerică şi e greu să putem să vorbim dacă e bine sau nu e bine, ce puteam să facem, pentru că s-a văzut că au fost mult mai puternici cu un om în plus. Din cauza anumitor circumstanţe s-a întâmplat acest lucru, se poate întâmpla, când pierzi 1-0 sau cu nu ştiu cât e tot o înfrângere pentru mine. E important că băieţii au luptat, au încercat să facă cât au putut, vă daţi seama la ce temperaturi joacă, umiditatea. Ei sunt acolo, erau adaptaţi mult mai bine ca noi, mai este un meci, au o şansă şi să uite acest meci şi să gândească la celălalt”,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Liderul ATP, calificare în optimi la US Open 2023

Redacția

Judecători de lux, transparență sub cheie. Cum arată veniturile și averile declarate de membrii CCR

Redacția

Sondaj: Ce partide ar vota românii dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri parlamentare şi cine sunt cei mai populari politicieni

Redacția
Încarcă...