Fostul președinte rus Dmitri Medvedev a susținut, luni, că Moscova nu ar trebui să mai negocieze cu Washingtonul în ceea ce privește dezarmarea nucleară și că ar trebui să aștepte până când americanii vor implora negocieri cu ei. Medvedev chiar sugerează că SUA ar trebui să „cerșească” discuții privind armele nucleare.
„Nu mai avem nicio relație cu Statele Unite, acum. Relațiile noastre sunt la zero grade pe scala Kelvin. Nu mai avem niciun motiv să negociem cu ei în acest moment. Ar fi rău pentru Rusia. Să vină să se târască înapoi singuri și să ne ceară să negociem cu ei”, a scris Medvedev pe Telegram.
Încă de la începutul invaziei rusești în Ucraina, Dmitri Medvedev, actualul vicepreședinte al Consiliului de Securitate al Rusiei, a început să se pronunțe tot mai vehement și să facă declarații din ce în ce mai exagerate.
20 Jun, 16:03 | Știri externe
20 Jun, 13:00 | Știri externe
20 Jun, 10:25 | Știri externe
De asemenea, acesta declarase anterior că „îi va face să dispară pe degenerații care vor moartea Rusiei”, i-a numit „fani ai lebărului,
» Citește continuarea pe pagina autorului


