O fetiță de 1 an și 6 luni, din municipiul Pașcani, a ajuns astăzi în Compartimentul Primiri Urgențe cu arsuri produse de un lichid fierbinte.
Medicii au precizat că micuța s-a opărit cu cafea, iar în urma investigaţiilor efectuate au constatat că avea arsuri de gradul I și II, 10% din suprafața corpului, pe brațe, torace și regiunea cervicală. Lăsată pentru o clipă nesupravegheată, fetița a tras ibricul cu cafea de pe aragaz. A primit îngrijirile medicale necesare, apoi a fost transportată la Spitalul de Copii „Sf. Maria” din Iași.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


