









Bogăția și roadele toamnei au umplut curtea Școlii Gimnaziale „Ion Creangă” din Gâștești. Astăzi a avut loc prima ediție a Festivalului „Armonie și tradiție” prin care elevii și profesorii s-au bucurat de tot ce are mai bun acest anotimp. Standuri expoziționale au fost pline cu coșuri cu legume și fructe, prajituri, dar și bunătăți numai bune de pus în cămări.
Evenimentul a fost deschis de discursul directorului unității de învățământ, Monica Pleșcan.
De asemenea, în cadrul activității au avut loc și momente artistice.


