„Nu, eu nu cred că se va rupe. De altfel, înţeleg că aceste zvonuri, pe care le-am văzut şi eu din presă, nu au fost confirmate în nici un fel. Noi muncim în fiecare zi în Opoziţie, facem Opoziţie pe tot terenul la această coaliţie, am numit-o coaliţia şi Guvernul militaro-socialist, pentru că acest Guvern are pe de o parte impact în buzunarul oamenilor, în prosperitate şi pe de altă parte într-un regres democratic. Consider că e foarte multă muncă de făcut în Opoziţie, în momentul de faţă, că USR este singura alternativă liberală prodemocratică, USR este casa bună a tuturor celor care vor să contribuie la acest proiect adevărat liberal, de dreapta, de Opoziţie în România”, a declarat preşedintele interimar al USR la RFI.
În ceea ce priveşte rolul în partid pe care îl vede pentru fostul lider al formaţiunii, Dacian Cioloş, Drulă a afirmat că liderul demisionar al USR „a avut o contribuţie în această construcţie, în ultimii ani”. „Sunt convins că-şi poate găsi ce rol doreşte dumnealui pentru a contribui în continuare, este europarlamentar”, a mai explicat Drulă.
„USR este un partid, asta e diferenţa majoră faţă de celelalte partide,
» Citește continuarea pe pagina autorului


