




Echipa locală de fotbal, CSM Pașcani s-a impus ieri seară cu un scor categoric, in fața celor de la Nord Păltiniș. A fost primul din Cupa României.
Pășcănenii au punctat de șapte ori în poarta oaspeților. Următorul meci pentru echipa locală se va disputa sâmbătă, 12 iulie.
CSM se va deplasa la Suceava acolo unde va întâlni echipa Cetate Suceava, promovată în acest an în Liga 3. Partida se va disputa de la orele 18.00 pe stadionul Areni.


