RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Crin Antonescu acuză USR că a avut un „comportament iresponsabil”: „S-a așezat lângă grupurile extremiste”

Candidatul comun al coaliţiei de guvernare la alegerile prezidenţiale, Crin Antonescu, a declarat, luni seara, că USR s-a comportat populist și a afirmat despre partidul condus de Elena Lasconi că a avut un comportament iresponsabil.

Crin Antonescu. FOTO Inquam Photos / Octav Ganea

Crin Antonescu. FOTO Inquam Photos / Octav Ganea

Antonescu a acuzat Uniunea Salvați România că „s-a așezat lângă grupurile extremiste”.

  

„USR s-a comportat populist. A avut un comportament iresponsabil”, a spus Crin Antonescu, într-o intervenție la Antena 3 CNN.

Anterior, Antonescu a făcut referire la protestul de luni al susținătorilor lui Călin Georgescu și a afirmat că „asistăm la încercarea forțelor extremiste de a încerca să creeze o atmosferă revoluționară”:

„Eu cred că trebuie să ieșim din această timiditate și defensivă pentru că și acești reprezentanți ai administrației locale, și din parlament, sunt oameni aleși foarte recent de cetățeni români. Cred că trebuie să restabilim în toate sensurile ordinea”, a spus Crin Antonescu.

„Nu trebuie să pretindem că un grup dintre noi reprezentăm poporul român”

Candidatul comun al coaliţiei de guvernare a adăugat că „trebuie să respectăm legile,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Un bărbat care venea din Spania a încercat să introducă peste 200.000 euro în țară/ Suma a fost reținută până la finalizarea anchetei

Redacția

Sezonul de schi în Poiană se prelungeşte până la Paşti / Stratul de zăpadă bătută are 40 de centimetri pe pârtiile din partea superioară, iar în partea inferioară, între 20 şi 30 de centimetri

Redacția

Facultatea de Litere din București, după ce Mircea Cărtărescu a fost respins de academicieni: Au câștig de cauză manipularea, denigrarea și atacurile la persoană, chiar și la acest nivel

Redacția
Încarcă...