Angajații Primăriei Pașcani au continuat astăzi să peticească drumurile din municipiu, prin aceeași metodă, mai exact cu lopata. Ca de fiecare dată străzile au fost ”asfaltate” cu material rezultat în urma frezării altor străzi și tasat de roțile autoturismelor.
Începând din această dimineață muncitorii au aruncat material în gropile de pe străzile Mihai Eminescu, Izvoarelor, Aleea 1 Decembrie cât și o porțiune de pe strada Ceferiștilor. Conform purtătorului de cuvânt al Primăriei Pașcani, Paul Apostol, soluția pe care administrația locală o folosește pentru repararea drumurilor este una provizorie, iar aceste porțiuni să reziste până în primăvară când municipalitatea speră să toarne asfalt.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


