Sport

Competiția de karting și-a desemnat câștigătorii

Zeci de copii din zona Moldovei au participat la concursul de Karting. Competiția s-a desfășurat astăzi, începând cu ora 09:00 pe strada Stadionului și reunit la start 43 de piloți, distribuiți în șapte clase. După câteva ore de întreceri, au fost desemnați și câștigătorii.

Astfel, la clasa bambini s-a situat pe primul loc Victoria Cleopatra Lazarev, pe locul II David Ciobanu, iar pe locul III Alexandru Hocenceriu.

La clasa puffo, Călin Honceriu și-a învins toți adversarii, terminând pe locul I, pe locul II s-a clasat Vasile Dacălu, iar pe locul III Tudor Fecic. La clasa mini a reușit să ocupe locul I Denis Chelariu, locul II Andrei Darie, iar locul III Andrei Mahmote. Copiii au fost premiați cu medalii, cupe, diplome și bani.

În acest moment are loc partea a doua a Trofeului Municipiului, respectiv competiția de automobilism.