Premierul României, Marcel Ciolacu, a ironizat faptul că i-ar fi cerut lui Mircea Geoană să candideze ca independent, susținut de PSD, la următoarele alegeri, sunliniind că trebuie să fie un membru al partidului cel care intră în cursă.
Marcel Geoană, președintele PSD FOTO Inquam Photos
Întrebat dacă a mers alături de Mihai Tudose să-i ceară lui Mircea Geoană să candideze la prezidențiale ca independent, susținut de PSD, Marcel Ciolacu a venit cu un răspuns ironic.
„După ce i-am cerut domnului Geoană, am plecat și am sunat-o pe doamna Șoșoacă să fie premier”, a afirmat Ciolacu, marți dimineață.
„Eu sunt președintele PSD. Nu știu dacă voi fi candidat la funcția de președinte. Vă spun cu toată sinceritatea, nici nu m-am gândit să fiu candidat. Cu inimă dePSD-ist, de membru fondator, niciodată PSD și eu personal nu că nu am să propun, dar nici nu o să-mi treacă prin cap să propun un candidat independent”, a completat premierul României.
Liderul de la Palatul Victoria a negat faptul că ar fi fost o cerință din partea PSD ca PNL să renunțe la candidatul la prezidențiale,
» Citește continuarea pe pagina autorului


