
Un pacient în vârstă de 56 de ani a ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe cu șoc anafilactic și edem Quincke, ca urmare a înțepăturilor multiple de la un roi de albine.
„Incidentul a avut loc la domiciliul bărbatului din Iași. Acesta consumase alcool. În prezent se află în UPU pentru investigații”, a transmis prof.dr. Diana Cimpoeșu, medic-șef UPU-SMURD.
sursa ziaruldeiasi.ro


