Două spectacole programate pentru seara aceasta şi mâine, la Casa Municipală de Cultură, au fost anulate. Cele două evenimente teatrale urmau să fie susţinute de artiştii Teatrului Naţional NAE LEONARD din Galați.
Samir Marcu, referentul Casei Municipale de Cultură a primit o înştiinţare din partea regizorului, conform căreia, trei dintre solişti s-au îmbolnăvit, iar spectacolele nu vor mai avea loc. Este vorba despre piesa de teatru Firfirică şi spectacolul pentru copii Melodii cu ghiduşii.
Cei care au cumpărat bilete sunt aşteptaţi la Casa de Cultură, unde vor primi banii înapoi.


