News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Ana Bogdan, eliminată în turul trei la Roland Garros

Ana Bogdan, locul 64 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, de sportiva din Ucraina Elina Svitolina, numărul 19 mondial şi cap de serie 15, în turul trei al turneului de grand slam de la Roland-Garros.

Svitolina a câştigat meciul cu scorul de 7-5, 6-2, într-o oră şi 34 de minute. Confruntarea a fost elimnată mai multe minute din cauza ploii.

După eliminarea Anei Bogdan, România nu mai are jucătoare pe tabloul de simplu la Roland-Garros.

Jaqueline Cristian şi Sorana Cîrstea au fost eliminate în primul tur, iar Irina Begu a ajuns până în turul trei, dar nu a reuşit să se califice mai departe.

  

Editor : Liviu Cojan

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

ANM: La sfarsitul lunii se depune primul strat de zapada. Cind va fi viscol

Redacția

Semnele pe care toti soferii romani trebuie sa le urmareasca inainte de a cumpara anvelope de iarna

Redacția

Contractul pentru lucrările la planşeul de la Piaţa Unirii va fi semnat luni

Redacția
Încarcă...