News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

VIDEO Peste 6 milioane de vizualizări pentru piesa „Merry Christmas” a lui Ed Sheeran şi Elton John, la o zi de la lansare

Peste 6 milioane de vizualizări a strâns piesa „Merry Christmas” a lui Ed Sheeran şi Elton John, la doar o zi de la lansare.

Cântecul a fost lansat vineri, la ora României 10:00, şi, potrivit BBC, va avea concurenţă serioasă în topul britanic al single-urilor, din partea lui Adele şi LadBaby.

Melodia este o odă adusă sărbătorilor în timp ce aminteşte de „cei care au plecat” într-un an greu, cum a fost şi 2021. Completat cu zurgălăi şi cor, acesta este unul dintre cele trei cântece pe care starurile le-au scris după ce Elton John a propus colaborarea anul trecut.

Cei doi au anunţat că orice venit de pe urma cântecului de Crăciun va fi împărţit între Suffolk Music Foundation a lui Sheeran şi The Elton John Aids Foundation.

  

Casele de pariuri îi consideră favoriţi pentru locul întâi de Crăciun.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Bulgaria a reluat furnizarea de gaze către Serbia, Ungaria și România

Redacția

Noul Porsche Panamera: record pe Nürburgring

Redacția

Ciucă, întrevedere cu Secretarul General al Ligii Statelor Arabe. Discuţiile au vizat impactul războiul din Ucraina şi sprijinul refugiaţilor

Redacția
Încarcă...