News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

VIDEO Armata israeliană anunță că l-a ucis pe adjunctul șefului Direcției de informații a Hamas, unul dintre responsabilii pentru planificarea masacrului din 7 octombrie

Armata israeliană a anunțat, joi seara, într-un comunicat, că l-a ucis pe adjunctul șefului Direcției de informații a Hamas, care a fost responsabil pentru planificarea masacrului din 7 octombrie împreună cu Yahya Sinwar.

„Pe baza unor informații precise ale FDI și ISA, avioanele de luptă ale FDI l-au lovit pe șeful adjunct al Direcției de informații a Hamas, Shadi Barud.

În rolul său anterior de șef al Centrului de control al focului din cadrul Unității de operațiuni a Hamas, Barud a planificat atacurile barbare din 7 octombrie împreună cu Yahya Sinwar. Barud a fost anterior comandantul batalionului Hamas din Khan Yunis și a fost responsabil pentru planificarea a numeroase atacuri teroriste împotriva civililor israelieni.

Ulterior, Barud a deținut mai multe funcții în cadrul serviciilor de informații militare ale Hamas și a fost responsabil cu securitatea informațiilor. Până în prezent, el a fost responsabil pentru relațiile cu serviciile de informații ale Hamas”, se arată în comunicat.

  

Armata israeliană publică și o înregistrare cu atacul în care a fost uci

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Va fi blocat Trump să revină la Casa Albă? Experți legali cer Congresului să nu-i certifice victoria

Redacția

Apartamentele din Cluj se apropie de 3.000 de euro/mp, pragul fiind depășit deja la locuințele noi. La ce să ne așteptăm în 2025 pe piața imobiliară

Redacția

Curtea Constituțională din Bulgaria cere renumărarea tuturor buletinelor de vot de la alegerile parlamentare / Au fost constatate discrepanțe între rezultatele reale și cele raportate

Redacția
Încarcă...