Sport

Victorie la scor. CSM Kosarom-Sporting Suceava 9-3

Echipa locală CSM Kosarom a câștigat lejer partida amicală disputată sâmbătă, 3 august, pe teren propriu, contra celor de la Sporting Suceava.

Fotbaliștii antrenați de Vasile Simionaș au dominat partida cap coadă, iar după primele 45 de minute, scorul era deja de 5-1. Până la finalul celor 90 de minute, pășcănenii au mai marcat de 4 ori în timp ce sucevenii au reușit doar 2 goluri.

Pentru CSM Kosarom au marcat: Maftei, Agrigoroaiei și Azaharioaiei în mai multe rânduri.

Sucevenii au venit cu o echipă modificată față de ceea folosită în fosta ediție de campionat, cei mai buni jucători fiind acum proprietatea celeilalte echipe din localitate ce evoluează în Liga B și anume, Rapid CFR.

Iată și formația aliniată de Vasile Simionaș: Bârlădeanu, V Răzlog, P. Răzlog, Olărița, Radu Dan, Lipovanu, Căinar, Toader, Agrigoroaiei, Maftei și Azaharioaiei.