News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Un fost angajat al Primăriei Cristești și-a pus ieri seară capăt zilelor

Ieri seară un bărbat de 50 de ani din comuna Cristești a fost găsit spânzurat în podul casei. Cel care a făcut descoperirea este chiar fiul victimei. În speranța că își va salva tatăl acesta a tăiat funia.

La fața locului a ajuns și un echipaj de la Serviciul de Ambulanță Pașcani, dar medicii nu au putut decât să constate decesul bărbatului. Victima se numește Mihai Puiu. Până acum doi ani de zile acesta a fost angajat al Primăriei din localitate. Omul a mai recurs la un gest sinucigaș în urmă cu câțiva ani. Atunci și-a injectat în venă otravă, dar a fost salvat de medici. Se pare că suferea de o afecțiune psihică, însă refuza tratamentul medicamentos.
Polițiștii Secției 6 Rurală Pașcani fac verificări pentru a stabili cu exactitate cauzele care au dus la acest incident.       

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

Acțiune a polițiștilor de la transpoturi în Stațiile CF Iași, Nicolina, Socola și Pașcani

Redacția

Accident fără victime pe strada Ceferiștilor

Marius Parteni

Ce a patit victima unor proxeneti in sala de judecata!

Redacția
Încarcă...