News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Un bărbat bolnav psihic a amenințat că dă foc vecinilor

Bolnavii psihic care nu-şi continuă tratamentele după ce sunt externaţi devin adevărate pericole sociale. Este vorba și despre un bărbat din localitatea Mogoșești-Siret care a creat panică în cursul zilei de ieri după ce nu și-a mai luat medicamentele.

Constantin Lazăr de 48 de ani a amenințat că dă foc vecinilor fiind supărat pe soția sa. Aceasta a sunat la 112,  bărbatul a fost transportat cu o ambulanță la Spitalul Municipal Pașcani, apoi la Iași la Clinica de Psihiatrie Socola, fiind un client vechi al acestora,  însoțit de un polițist.

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

  

Related posts

Trei oameni au murit și doi au fost răniți, după ce mașina în care se aflau a fost spulberată de un tren

Redacția

Nou dosar pentru comisarul Zacornea: I-a înjurat pe agenţii care l-au oprit pe Minea în trafic

Redacția

Pășcănean bătut în plină stradă. Agresorii nu au fost identificați

Răzvan Grecu
Încarcă...