News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Simona Halep nu va mai juca tenis în 2022

Simona Halep a anunţat că nu va mai juca în acest an, ea subliniind că va reveni pe teren în 2023, deoarece mai are multe obiective de îndeplinit. Fosta lideră mondială a făcut acest anunţ într-o postare pe Instagram.

Simona HalepFoto: JULIAN FINNEY / Getty images / Profimedia

„Nu ştiu cât de lungă va fi perioada de recuperare, în acest moment nu mă gândesc la nimic altceva în afară de recuperare. Ceea ce este cert este că nu voi mai putea juca în acest an la niciun turneu. Sezonul 2022 este încheiat pentru mine. 2022, ai fost un an interesant, plin de evenimente. Ne vedem pe teren, 2023. Încă simt că mai am multe de dat pe terenul de tenis şi mai am obiective de îndepinit” – Simona Halep, pe Instagram.

  

Ultimul meci oficial disputat de Simona Halep a avut loc pe 29 august, la US Open 2022, Grand Slam unde a fost eliminată în runda inaugurală de Daria Snigur din Ucraina.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

VIDEO Imaginile devastării din suburbiile Kievului după ce trupele rusești au început să bombardeze populația civilă

Redacția

Societatea Română de Hematologie vrea să reorganizeze rețeaua națională de diagnostic și tratament al hemofiliei și altor tulburări de coagulare a sângelui

Redacția

LIVE Război în Ucraina, ziua 66: Lavrov acuză statele NATO că blochează negocierile de pace / Peste 1 milion de oameni ar fi fost ”evacuați” din Ucraina în Rusia / Putin, acuzat de cruzime

Redacția
Încarcă...