RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Știrea zilei

Sf.Liturghie dedicată tinerilor din ATOR Pașcani la biserica „Sf.Gheorge” din Fântânele

Asociaţia Tineretul Ortodox Român (ATOR) – filiala Paşcani va organiza sâmbătă, 13 octombrie, la Biserica  „Sf.Gheorge” din Fântânele  o întâlnire cu tinerii din zona municipiului nostru. După săvârşirea Sfintei Liturghii, preoții vor vorbi tinerilor despre importanţa acestei slujbe în viaţa credincioşilor, întâlnirea va fi coordonată de pr. Dumitru Rusu şi de pr. Marius Tabarcea. Participanţii vor discuta diverse aspecte şi probleme pe care le întâmpină în viaţa cotidiană.

 

 „ATOR Pașcani organizează începând cu luna aceasta, în fiecare lună, la câte o biserică din Pașcani o slujbă de întâlnire, iar tinerii participă la Sfânta Liturghie. Sâmbătă 13 septembrie, vor săvârși Sf.Liturghie preoții responsabili cu această organizație la Biserica „Sf.Gheorge” din Fântânele, în luna noiembrie va fi la Biserica „Înălțarea Domnului”, apoi vom anunța la timpul oportun celelalte biserici”, ne-a declarat preotul Pavel Postolachi, protopop al Pașcaniului.

  

 

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Zeci de dosare pentru expertiza rețelelor de gaz din Gâștești! Delgaz Grid va face probe pe rețea

Marius Parteni

Asigurarea obligatorie a locuinței se scumpește cu 30% de la 1 noiembrie. Nimeni nu își va mai putea înscrie locuința în Cartea Funciară fără poliță

Redacția

Proiectul tronsonului Autostrăzii A8 pe segmentul Pașcani-Iași-Ungheni se află la Agenția pentru Protecția Mediului

Redacția
Încarcă...