News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Sebastian Burduja: Nu voi candida. PNL are opţiuni foarte bune / Scenariul de tip apocalipsă, ca primarul să vină din partea unui partid izolaţionist

Preşedintele PNL Bucureşti, Sebastian Burduja, a declarat miercuri că nu va candida, el arătând că PNL are opţiuni foarte bune şi are încredere că pot să dea un primar liberal pentru Bucureşti, după foarte mult timp. El a mai spus că scenariul de tip apocalipsă este ca primarul să vină din partea unui partid izolaţionist, în contextul în care coaliţia guvernamentală este împărţită, transmite News.ro.

Urmărește cele mai noi producții video G4Media – articolul continuă mai jos –

”Am spus public că nu voi candida. Cred că Partidul Naţional Liberal are opţiuni foarte bune, oamenii care au făcut performanţă în administraţia locală şi am încredere că putem să dăm un primar liberal pentru Bucureşti, după foarte, foarte mulţi ani”, a declarat Sebastian Burduja, în emisiunea România Politică de la Prima News.

Liderul PNL Bucureşti a arătat, despre modalitatea prin care PNL trebuie să decidă candidatul la Primăria Capitalei, că după emiterea şi adoptarea hotărârii de guvern pentru stabilirea datei alegerilor locale, se va întruni Biroul pe Bucureşti.

  

”Acesta face propuneri către un organism cu o mie de membri minim, practic toţi membrii din Bucureşti şi reprezentanţii lor, şi această propunere merge apoi în Biroul Politic Naţional,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Ilie Bolojan, prima vizită la Chișinău în calitate de premier: discuții cu Maia Sandu şi Dorin Recean

Redacția

Ucraina raportează „lupte violente” pe malul Niprului ocupat de Rusia

Redacția

Iohannis merge la ședința de constituire a CSM. Cine sunt membrii noului Consiliu

Redacția
Încarcă...