RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Restricții pe strada 22 Decembrie din cauza unei gropi pe carosabil

De câteva luni de zile, o porțiune din strada 22 Decembrie din zona vale a început să se afunde. Astăzi, la fața locului s-a deplasat viceprimarul Vasile Axinte alături de o echipă de muncitori de la ApaVital.

 

Din primele concluzii se pare că pământul s-a lăsat din cauza unor infiltrații de apă la un fost canal termic ce trece pe sub stradă. Pe parcursul zilei de mâine traficul rutier va fi restricționat pe această stradă din cauza faptului că muncitorii de la ApaVital vor sparge asfaltul pentru a determina cu exactitate cauza formării gropii.

  

”Mâine dimineață la ora 7.00 se va trimite o adresă către Primărie și către Poliție, urmează să închidem strada pe o porțiune destul de scurtă, tăiem asfaltul, săpăm pentru a vedea despre ce este vorba. Este posibil să fie o avarie pe care dorim să o remediem, însă nu știm dacă e de apă sau de canalizare”,ne-a declarat Tiberiu Topliceanu, reprezentant ApaVital Iași.

Locuitorii din zonă spun că au reclamat această problemă de mai multe ori, însă abia acum intervin autoritățile locale. 

Citește și {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Astăzi – şedinţă a coaliţiei de guvernare; se discută măsurile de sprijin în domeniul energiei

Redacția

,,Zorro” din Pașcani a dat din nou drumul la apă

Redacția

Primăria contrazice fără dovezi Compania Națională de Investiții! Bazinul de înot promis doar pe hârtie!

Marius Parteni
Încarcă...