News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Primarii din judet, amenintati cu amenzi uriase

Pentru ca nu au finalizat situatia dosarelor de fond funiar, primarii din judet risca sa se aleaga cu amenzi drastice. Conducerea Prefecturii Iasi a aratat ca doar o treime din localitatile din judet au trimis situatia dosarelor funciare pana in prezent, desi termenul final a expirat inca de saptamana trecuta.

“Am anuntat la toate primariile din judet sa trimita situatia cu dosarele de fond funciar. Le-am dat ca termen final vinerea trecuta si am primit situatia doar de la 34 comune. 18 au declarat ca nu mai au dosare in lucru, iar 16 inca au. La restul localitatilor, le-am dat termen data de 8 martie, dupa care trecem la sanctiuni. Cele mai multe probleme sunt la Lespezi, Podu Iloaiei si Strunga, unde au fost CAP-uri, iar mostenitorii vor terenurile tot in acele zone”, au mentionat reprezentantii Prefecturii Iasi.

sursa www.bzi.ro

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

 

  

Related posts

Sezonul excursiilor este în toi! RAGCL așteaptă solicitări pentru microbuze

Ema Roman

Patinoarul din Parcul Peștișorul rămâne doar o idee până în prezent

Marius Parteni

Proiectul de modernizare a Pieței Vale a fost aprobat! Constructorul propune două termene de finalizare: unul de 9 luni, altul mai lung

Răzvan Grecu
Încarcă...