News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Pregătiri pentru deschiderea Ștrandului Municipal! Ultima promisiune a autorităților

Angajații Serviciului de Gospodărie Comunală și Locativă din cadrul Primăriei Pașcani pregătesc în aceste zile deschiderea Ștrandului Municipal. Ultima promisiune a autorităților este aceea că locația va fi deschisă în cel mult două săptămâni.

 

  

Vopseau de pe bazinul ștrandului este îndepărtată, pentru a fi înlocuită din nou. “Avem toate materialele procurate, important este să țină vremea cu noi, pentru că în aceste zile ați văzut cât a plouat. Estimăm că în maxim două săptămâni  să avem totul pregătit”, ne-a declarat Cristian Menegon, purtătorul de cuvânt al Primăriei Pașcani.

Noutatea din acest an este terasa care va funcționa în incinta ștrandului, lucrările de amenajare fiind începute.

Tarifele de intrare la ștrand rămân neschimbate, astfel: adulți-10 lei prețul unui bilet și 5 lei pentru copii, veteranii de război și persoanele cu handicap vor beneficia de gratuitate.

Related posts

Vremea 21 octombrie – 18 noiembrie. Două săptămâni cu temperaturi mai scăzute decât normalul perioadei. O ușoară încălzire la jumătatea lunii noiembrie

Redacția

Post de preot coslujitor scos la concurs la Parohia „Sfânta Vineri” Pașcani

Oana

Al doilea automotor “Săgeata Albastră” ieșit pe calea ferată din reparații capitale de la EPT VFU Pașcani

Marius Parteni
Încarcă...