News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Pășcănenii dezamăgiți de alegerea inoportună a primarului de a pleca în concediu

Apăsați de problema acerbă cu ApaVital, oamenii s-au întâlnit în fața Primăriei  pentru a-și expune nemulțumirea.

 

  

Aceștia s-au arătat dezamăgiți cu privire la faptul că nu sunt susținuți în lupta contra ApaVital,

așa cum ar fi fost normal să se întâmple. Mai mult decât atât, pășcănenii îl condamnă pe primarul Dumitru Pantazi că nu stă de vorbă cu ei, acesta fiind în continuare plecat în concediu de odihnă.

“Am ales și am convins și pe alții să aleaga PSD. Dar lasă că vine 2016. Nu mai pupa Primăria Pașcani. Noi l-am ales că am zis că e om gospodar, inginer agronom. Și-a bătut joc de noi. Mai gospodari sunt primarii de comune care stau de vorbă cu oamenii din sat și știu cum să gestioneze banii”  au declarat câțiva pășcăneni ieșiți în fața Primăriei. 

Citește și {loadposition articlescategoryload}

Related posts

Vin primii bani europeni. Consiliul Judeţean şi Primăria: 0 lei

Redacția

De astăzi, șoferii își pot cumpăra rovinieta de pe platforma Ghișeul.ro

Redacția

 Probleme de siguranță în școlile din Pașcani! Controale ISU în desfășurare

Denisa Mădălina Pițel
Încarcă...