News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

O femeie din Galaţi, acuzată pe nedrept de furt, a fost amendată şi plasată în carantină

O femeie din Galaţi, acuzată de furt dintr-o casă de amanet, a fost amendată şi plasată în carantină. Poliţiştii, care au răspuns unui apel privind un posibil furt, au aflat că suspecta trebuia să se afle în izolare la domiciliu.

Chiar dacă s-a dovedit că femeia nu furase nimic, poliţiştii au amendat-o şi au dus-o într-un centru de carantină.

Incidentul s-a produs într-o casă de amanet din oraşul Galaţi.

Vânzătoarea a crezut că una dintre clientele aflate în interior a furat o bijuterie şi a blocat uşile, anunţând Poliţia. Poliţiştii sosiţi la faţa locului au constatat că acuzaţia nu se confirmă, însă au descoperit că femeia de 25 de ani revenise recent din Marea Britanie şi trebuia să se afle în izolare la domiciliu.

  

Ca urmare, tânăra nu a ajuns în arestul Poliţiei, ci într-un centru de carantină. În plus, ea a fost amendată cu 2.000 de lei.

Pentru încălcarea prevederilor legale în vigoare, faţă de ea s-a luat măsura carantinării instituţionalizate într-un spaţiu special amenajat, au anunţat reprezentanţii IPJ Galaţi, citatți de Mediafax.

În spaţiile de carantină din judeţul Galaţi se află 103 persoane.

DIGI24

Related posts

Mii de conturi TikTok care îl susțineau pe Călin Georgescu fac acum propagandă pro-Putin. Ce spune vicepreședintele CNA

Redacția

Rashida Tlaib a fost încoronată „Antisemitul anului” 2023 de către StopAntisemitism. Membra Camerei Reprezentanților a Statelor Unite i-a întrecut pe liderul Hamas Ismail Haniyeh și pe supermodelul Gigi Hadid

Redacția

PSD e împărțit în două tabere. Cine vrea guvernare cu Simion şi cine e de partea lui Nicușor Dan SURSE

Redacția
Încarcă...