Fostul ministru al Muncii Marius Budăi a transmis luni, 18 august, un mesaj în care îi cere premierului Ilie Bolojan să nu „dramatizeze” situația în care se află România și îl învață cum ar trebui să comunice cu românii.
Marius Budăi pretinde că știe mai bine cum ar trebui să vorbească un premier cu românii. FOTO FB
«Incapacitate de plată», «Recesiune», «Nenorocire»… Sugerez o altfel de atitudine în public a unui om de stat responsabil, care recunoaște problema, dar nu o dramatizează”, a scris Budăi pe Facebook.
„Calm, autoritate și încredere”
Potrivit fostului ministru, „un om de stat responsabil” le oferă românilor „un plan concret de măsuri, anunță colaborare transparentă cu instituțiile internaționale, transmite calm, autoritate și încredere”.
Budăi publică și o mostră de discurs liniștitor pentru români, pe criteriile sale, în care afirmă că „suntem într-un moment dificil, dar nu într-un punct fără întoarcere”.
„România nu este în pericol de incapacitate de plată, iar Guvernul își respectă toate angajamentele”
Budăi publică și o mostră de dialog – pe criteriile sale – cu românii,
» Citește continuarea pe pagina autorului


