News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Educație

Liceul „Moldova”: Spectacol artistic „La ceas aniversar” (VIDEO)

Elevii Liceului Special „Moldova”, alături de cadrele didactice, au desfășurat mai multe activități dedicate Centenarului Marii Uniri.

Acestea s-au desfășurat pe parcursul a trei zile. Astăzi, în sala de festivități a liceului,  elevii au participat la o serie de concursuri, un cor care a intonat cântece patriotice, recital, o piesă de teatru, și o formație de dansuri populare.

  

„Liceul Special Moldova a lansat la începutul anului 2018 și  proiectul Centenar, unde ne-am propus o serie de manifestări, pe tot parcursul anului: Mica Unire, Concursul Național pentru nevăzători, plantarea unui stejar și a unei plăcuțe comemorative, care însoțește acest copac, ca peste ani, elevii din școală să-și aducă aminte de eveniment. În perioada 26-28 noiembrie, au avut loc ultimele manifestări programate în acest proiect”, ne-a declarat Margareta Pristavu, director Liceului Special „Moldova”.  

Toate activitățile desfășurate în acest an vor fi grupate în Revista Centenarului ce va fi editată după finalizarea tuturor activităților.

 

 {youtube}1Gb2rj1_dI4{/youtube}

Related posts

Ministrul Educației: Şcolile vor avea stoc de măşti pentru elevi. Cum vor fi distribuite

Redacția

Ministerul Educației a lansat în consultare publică proiectul de structură al viitorului an școlar

Redacția

Opt elevi de la “Sadoveanu” vor participa la fazele naționale ale olimpiadelor de la mai multe discipline

Redacția
Încarcă...