News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Hyundai și GM: colaborare pentru dezvoltarea unor modele noi

• Hyundai și General Motors au anunțat că vor să colaboreze și au semnat un memorandum de înțelegere. Conform celor două companii, “discuțiile privind colaborarea vor începe imediat”.

• Potrivit informațiilor, proiectele comune discutate ar urma să vizeze atât partea de dezvoltare, cât și cea de producție pentru mașini cu motoare termice și electrice (inclusiv cu hidrogen). Colaborarea ar putea include modele de pasageri și vehicule comerciale.

• De asemenea, cele două companii sunt interesate și pentru o colaborare la nivel de resurse, precum oțel și materii prime pentru baterii.

  

• “GM și Hyundai au puncte forte complementare și echipe talentate. Scopul nostru este să deblocăm creativitatea ambelor companii pentru a livra clienților mașini mai bune într-un mod eficient și mai rapid”, a declarat Mary Barra.

• Și alți constructori au semnat recent astfel de documente: Nissan, Honda și Mitsubishi au semnat un acord pentru a forma un parteneriat strategic privind dezvoltarea noilor tehnologii pentru electrificarea vehiculelor, iar Toyota, Mazda și Subaru au anunțat că vor colabora pentru dezvoltarea unei noi generații de motoare termice.

• Via: Hyundai | GM

Autocrit

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Colegiul Medicilor din România, apel către autorităţi să facă demersuri pentru protejarea personalului medical: Agresiunea verbală şi fizică este complet inacceptabilă, trebuie combătută ferm şi eficient

Redacția

Dacia Logan facelift: prețuri de la 15.000 de euro

Redacția

Cum răspunde Ciucă acuzațiilor PSD legate de lipsa de implicare în gestionarea protestelor

Redacția
Încarcă...