
Florin Sergiu Dobrescu, pensionat din Ministerul de Interne în 2020, a fost numit secretar de stat în ministerul Muncii și Solidarității Sociale, potrivit unei decizii publicate vineri în Monitorul Oficial.
Anterior, acesta fusese secretar de stat în Ministerul Antreprenoriatului și Turismului.
Potrivit newsweek.ro, Florin-Sergiu Dobrescu are 51 de ani, este absolvent al Şcolii de Poliţie Câmpina în 1992, absolvent de ştiinţe juridice în cadrul Academiei de Poliţie Alexandru Ioan Cuza Bucureşti în 2002.
În perioada octombrie 2007 – noiembrie 2016 a ocupat funcţia de şef al Poliţie Oraşului Făurei, între noiembrie 2016 – mai 2017 a ocupat postul de adjunct al şefului
» Citește continuarea pe pagina autorului


