
Pătrunderea oamenilor în farmacii, magazine, instituții publice se face în grupuri mici, iar în interior se păstrează o distanță de 1,5 metri între persoane.
Totuși, pentru ca oamenii să nu aștepte în zadar, ca după ce ajung la tejghea să descopere că nu găsesc ceea ce au nevoie, farmaciile au început să posteze anunțuri pe uși.
O farmacie a lipit un afiș, anunțându-i pe clienți că nu are măști sau dezinfectant, nici măcar alcool sanitar.
sursa ZIARUL DE IASI


