News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

De ce a pus grupul Wagner o recompensă de 15 milioane de dolari pe capul ministrului apărării din Italia

În urmă cu aproximativ zece zile, un raport al serviciilor secrete italiene i-a comunicat ministrului italian al apărării Guido Crosetti că grupul rusesc Brigada Wagner a pus o recompensă pe capul său.
Conform celor scrise de cotidianul Il Foglio, care a publicat ştirea în premiră, recompensa ar fi în jur de 15 milioane de dolari, transmite Agenția.

Luni, Crosetto a declarat că „creșterea exponențială a fenomenului migrator care pleacă de pe coastele africane este, într-o măsură considerabilă parte a unei strategii clare de război hibrid pe care divizia Wagner, mercenari plătiţi de Rusia, o practică folosindu-se de ponderea sa relevantă în unele țări africane”.

Conducătorul Brigăzii Wagner, Ievgheni Prigojin, a răspuns că „Crosetto ar trebui să privească mai puțin în alte direcții și să se ocupe de problemele sale, pe care probabil că nu a reușit să le rezolve. Nu suntem conștienți de ceea ce se întâm

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Antrenor demis în SuperLigă, după ultima etapă a sezonului regular

Redacția

Cercetătorii au creat mici arme anticancerigene care fac ca tumorile să se autodistrugă

Redacția

VIDEO Opozantul rus Evgheni Roizman, acuzat de discreditarea armatei, scapă de arestul la domiciliu, într-o decizie surprinzătoare a instanței rusești / Ce a zis în fața tribunalului

Redacția
Încarcă...