Sport

CSM Pașcani – Șomuz Fălticeni 2-2: Portarul oaspeților a egalat la ultima fază! (VIDEO)

Partidă interesantă vineri, 19 aprilie, pe stadionul municipal. Formația locală a remizat în meciul cu Șomuz Fălticeni, după ce în minutul 91, a marcat golul de 2-1. Oaspeții au egalat la ultima fază dintr-o lovitură de la 40 metri, executată de portar.

Pășcănenii au deschis scorul prin Unghianu, dar oaspeții au egalat prin Luchian. În minutul 91 CSM a trecut în avantaj prin reușita lui Firan, iar toată lumea credea că partida se va încheia cu acest scor. Nu a fost așa. Portarul oaspeților a egalat în urma unei lovituri libere de la 40 de metri.