News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Administrație

Consiliul de Administrație de la EcoSalubritate a fost completat!

Legislativul local a stabilit ieri componența finală a Consiliului de Administrație de la EcoSalubritate S.A. Noile nume au primit girul aleșilor.

 

  

Cezar Pavel Tîrpescu, fiul fostului deputat Pavel Târpescu, și Brândușa Grigoroaia (Banc Post) sunt ultimele nume ale celor desemnați.    

Aceștia li se alătură lui Mihai Buhăiescu, Adrian Popi și Bogdan Ciopraga. Buhăiescu a fost ales intre timp președinte al CA, iar contractele de mandate au fost semnate cu primarul Dumitru Pantazi.

Actualul Consiliu de Administrație este provizoriu. În maxim două luni de zile conducerea de la EcoSalubritate trebuie să organizeze concurs pentru recrutarea membrilor.

Related posts

Trei mari sisteme de irigaţii construite de Guvern la Iaşi: care va demara primul

Redacția

Direcția Agricolă Iași: Cursuri de formare profesională

Redacția

12 semafoare pe Europeană, până la Tg. Frumos. Unde vor fi amplasate? “Vom face 2 ore până la Castelul de Apă”

Redacția
Încarcă...