RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Bilanț îngrijorător. Cele 3 județe care cumulează o treime din cazurile noi de COVID-19 din ultimele 24 de ore

Azi au fost înregistrate cele mai multe cazuri noi de COVID-19 din ultimele două luni – 460. O treime dintre acestea au fost confirmate în doar 3 județe. Este vorba despre Argeș, unde în ultimele zile a fost înregistrată o explozie de noi infectări, Iași și Brașov.

În Argeș au fost confirmate în ultimele 24 de ore 76 de noi cazuri de infectare cu noul coronavirus. Cu o zi înainte, fuseseră confirmate 56 de cazuri noi. Până acum, în acest județ au fost confirmate 642 de cazuri.

În Iași sunt 43 de cazuri noi. Aceasta, după ce, în două centre de copii din Pașcani, 39 de copii au fost testați pozitiv.

Pe locul al treilea este Brașovul, județ în care au fost confirmate 42 de noi cazuri.

  

Alte județe în car a fost înregistrat un număr ridicat de infectări sunt Brăila (23), Buzău (24), Dâmbovița (25), Prahova (31) și București (24).

digi24

Related posts

LIVE Mobilizare semnificativă la vot în diaspora la alegerile prezidențiale 2025 turul doi / Peste 223.000 de români din străinătate au votat până la ora 23.00, aproape dublu față de primul tur / Cele mai multe voturi în UK, Italia și Germania

Redacția

POLITICO: Taxele vamale pe îngrășămintele rusești ale UE vizează „mașinăria de război” a lui Putin, dar această măsură ar putea duce la creșterea costurilor de producție în sezonul următor, punând și mai multă presiune pe sectorul a

Redacția

“Vești proaste înaintea finalei”. O boală misterioasă îi afectează pe jucătorii Franței la Cupa Mondială (France24)

Redacția
Încarcă...