News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Balonul de Aur este decernat diseară, la ora 21.30. Cine este marele favorit

Ceremonia de decernare a Balonului de Aur are loc, luni, la Théâtre du Châtelet din Paris, începând cu ora 21.30. Marele favorit este brazilianul Vinicius Jr., deși pe listă figurează alte nume mari precum Harry Kane, Toni Kroos sau Kylian Mbappé.

Conform News.ro, cel mai tânăr dintre jucătorii de pe listă este spaniolul Lamine Yamal (17 ani), iar cel mai în vârstă este germanul Mats Hummles (35 de ani).

Cine sunt nominalizații

Lista nominalizaților cuprinde următoarele nume:

  

Jude Bellingham (Anglia, 21 de ani, Real Madrid): 54 de meciuri, 27 de goluri, 16 pase decisive;

Hakan Çalhanoglu (Turcia, 30 de ani, Inter Milano): 52 de meciuri, 17 goluri, 3 pase decisive;

Dani Carvajal (Spania, 32 de ani, Real Madrid): 54 de meciuri, 7 goluri, 7 pase decisive;

Ruben Dias (Portugalia, 27 de ani, Manchester City): 54 de meciuri, 1 gol, o pasă decisivă;

Artem Dovbik (Ucraina, 27 de ani, SK Dnipro-1 / Girona / AS Roma): 54 meciuri, 29 goluri, 11 pase decisive;

Phil Foden (Anglia, 24 de ani, Manchester City): 69 de meciuri, 28 de goluri, 12 pase decisive;

Alejandro Grimaldo (Spania,

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Kiev: Olaf Scholz se declară „hotărât” să continue sprijinul pentru Ucraina și îndeamnă Rusia „să accepte ofertele existente de dialog”

Redacția

Klaus Iohannis a promulgat legea care aprobă OUG cu măsuri care se aplică clienţilor finali din piaţa energiei electrice şi gazelor naturale

Redacția

USR PLUS boicotează şedinţa de Guvern. Barna: Convocăm şedinţa coaliţiei, care va stabili cum vom proceda

Redacția
Încarcă...