Atenție dacă circulați astăzi pe Drumul Județean 208, ce face legătura între Pașcani și Valea Seacă. Un echipaj al Biroului Rutier Pașcani, alături de reprezentanții Registrului Auto Român desfășoară o acțiune la ieșirea din oraș, în dreptul stației Peco.
În câteva ore, oamenii legii au oprit peste 30 de autoturisme, însă nici un șofer nu a fost depistat cu nereguli grave.
Acțiunea are ca scop depistarea șoferilor indisciplinați cât și a celor care conduc autoturisme a căror stare tehnică este una cu probleme.
Citește și {loadposition articlescategoryload}


