
Patru persoane au scăpat cu viață după ce o mașină s-a răsturnat ieri, pe raza satului Muncelul de Sus, din comuna Mogoșești-Siret. Cazul ne-a fost semnalat de cititorii NewsPascani.com și telespectatorii Actualitatea Tv.
Un autoturism care se deplasa spre intersecția cu Hanul Ancuței, s-a răsturnat, după ce a lovit un cap de pod. Toți pasagerii din mașină, patru la număr, au scăpat cu viață.
În primă fază nimeni nu a avut nevoie de îngrijiri medicale, șoferul fiind sancționat pentru neadaptarea vitezei. Conform Biroului de Presă din cadrul IPJ Iaşi, după evenimentul rutier, două femei din Mirosloveşti, pasagere în maşină, s-au prezentat în Compartimentul de Primiri Urgenţe de la Spitalul Municipal Pașcani, acuzând dureri abdominale.
Din ancheta Poliției a rezultat faptul că șoferul mașinii nu a adaptat viteza, a lovit capul de pod după care s-a răsturnat.


