News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

80.000 de oameni au manifestat la Berlin în semn de solidaritate cu protestele din Iran

Circa 80.000 de oameni au manifestat sâmbătă la Berlin în semn a susţinere a protestelor din Iran, informează dpa şi AFP, citate de Agerpres.

„Astăzi mii de persoane îşi arată solidaritatea cu femeile curajoase şi cu manifestanţii din Iran”, a transmis pe Twitter ministrul german al familiei, ecologista Lisa Paus. „Suntem alături de voi”, a adăugat ea.

Republica Islamică Iran este zguduită de o mişcare de protest de la moartea la 16 septembrie a tinerei Mahsa Amini, o kurdă iraniană de 22 de ani, la tr

 » Citește continuarea pe pagina autorului

  

Related posts

Avertisment dur lansat de papa Francisc: “Există o eutanasie ascunsă a bătrânilor”

Redacția

Cercetătorii spanioli susțin că persoanele mai sărace sunt cele mai afectate de căldurile extreme din Europa

Redacția

Rezultatele alegerilor locale din țară. PSD a câştigat 10 din 12 localități, AUR a pierdut peste tot. Ce salariu va avea Ciolacu la CJ Buzău

Redacția
Încarcă...