News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Actualitatea satelorAdministrație

VIDEO – Ulițele din comuna Cristești, amânate de la asfaltare din cauza avariilor la rețeaua de apă

Primarul comunei Cristești a explicat cetățenilor, într-o postare pe rețelele sociale, de ce consideră că nu este bine să fie asfaltate încă ulițele și fundăturile, unde rețeaua de apă , care traversează mijlocul drumului are deseori avarii.

CLIC PENTRU VIDEO AICI – https://www.facebook.com/61562026562881/videos/pcb.122106087134400885/804609455115766

“Iată, cel mai elocvent exemplu s-a întâmplat acum în comuna noastră, pe strada Bulgărie: avarie la apă, se taie asfaltul pentru remediere, iar după refacere nu va mai fi la fel ca înainte, frumos, uniform.

Pe str. Bulgărie este a 2-a astfel de avarie înregistrată și vă atașez o fotografie pentru a vedea exact cum a rămas după intervenție, în urmă cu câțiva ani.”- a explicat primarul comunei Cristești, Vlad Mihai Pintili.

  

Primaria Cristesti 

Related posts

Servicii medicale moderne, în mediul rural. Centrul Medical Unescu a deschis cabinet de medicină de familie, la Valea Seacă (VIDEO)

Oana

Ședință de consiliu de administrație la Spitalul Municipal Pașcani

Redacția

Asociația locatarilor blocului T7, un exemplu de bună conviețuire pentru municipiul Pașcani!

Denisa Mădălina Pițel
Încarcă...