Național

VIDEO SuperLiga: Victorie importantă pentru ultima clasată

​CS Mioveni a câștigat, scor 2-0, meciul cu Chindia Târgoviște, partidă contând pentru etapa cu numărul 29 din SuperLiga României la fotbal.

Nicolae DicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CS Mioveni, victorie cu Chindia Târgoviște în SuperLiga

*Click pe numele marcatorului pentru a vedea golul

Scorul a fost deschis la Mioveni de atacantul Bogdan Rusu, în minutul 34, din pasa lui Vlad Pop. Este al șaselea gol marcat de Rusu în actuala ediție de campionat.

Avantajul gazdelor a fost majorat de Mihai Lixandru, în minutul 91, cel care a stabilit și scorul final.

În urma acestui succes, Mioveniul acumulează 21 de puncte, zestre cu care rămâne pe ultimul loc (diferența însă față de următoarele clasate s-a micșorat considerabil).

De cealaltă parte, Chindia lui Toni Petrea se află pe locul 11, cu 31 de puncte adunate.