News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

VIDEO ​Un angajat al Primăriei Capitalei ar fi fugit cu mai multe documente. Nicușor Dan: „Doar n-ați crezut c-a fugit la Asociația Albă ca Zăpada, nu!”

​​Primarul Capitalei, Nicușor Dan, susține că angajatul Direcţiei Urbanism surprins pe camerele de filmat fugind cu documente s-a angajat prin transfer la Primăria Sectorului 3.

Angajat primarie cu documente in manaFoto: Captura video

„Am aflat unde a fugit angajatul Direcţiei Urbanism din Primăria Capitalei surprins pe cameră în data de 17 mai: a fugit până la Primăria Sectorului 3, unde s-a angajat deja prin transfer. Doar n-aţi crezut c-a fugit la Asociaţia Albă ca Zăpada, nu! Asta, evident, nu-l scuteşte de răspundere pentru scoaterea de documente din primărie şi eventuale alte fapte, fiindcă ancheta Poliţiei continuă”, a scris sâmbătă, pe Facebook, Nicușor Dan.

  

Pe 18 mai, Nicuşor Dan anunţa că va fi sesizată Comisia de disciplină, după finalizarea unei evaluări la Direcţia Urbanism. El menţiona că a fost sesizată şi Poliţia, după ce unul dintre angajaţi a fugit din sediul Primăriei Capitalei având asupra sa mai multe documente. Primarul ataşase şi o scurtă înregistrare video în acest sens.

„Am finalizat o evaluare a activităţii la Direcţia Urbanism din Primăria Capitalei, urmând să fie sesizată Comisia de disciplină pentru cercetare disciplinară acolo unde es

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Digi24: ANALIZĂ Rusia, după Putin: Cei „12 oameni furioși” pregătiți să îi ia locul țarului de la Kremlin

Redacția

Câinii Saint Bernard, unul dintre simbolurile naționale ale Elveției și renumiți pentru salvările din Alpi, își asumă un nou rol social

Redacția

Prețuri în România: MG ZS hibrid, de la 23.400 de euro

Redacția
Încarcă...