NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Electorale

Lista primarilor din județul Iași

La nivelul oraselor din judetul Iasi, in Pascani si Podu Iloaiei primarii in functie au pierdut alegerile. Va prezentam lista noilor primari din judetul Iasi: Municipiul Iași- Mihai Chirica (PNL), municipiul Pașcani – Marius Pintilie (PNL), orașul Târgu Frumos – Ionel Vatamanu (PSD), orașul Hârlău- Gheorghiță Curcă (PSD), orașul Podu Iloaiei – Ioan Alexa (PNL).

In judet, urmatorii primari vor conduce in urmatorii 4 ani:

Alexandru Ioan Cuza – Aurelian Gherghuț (PNL)
Andrieșeni – Maricel Turcu (PMP)
Aroneanu – Benoni Moruzi (PNL)
Balș – Constantin Golduț (PNL)
Bălțați – Vasile Aștefanei (PSD)
Bârnova – Mihai Bălan (PNL)
Belcești – Dumitru Tănasă (PSD)
Bivolari – Liviu Teodorescu (PSD)
Brăești – Vasile Butnariu (PNL)
Butea – Anton Anti (PSD)

Ceplenița – Dumitru Laiu (PNL)
Ciortești – Alina Apostol (PNL)
Ciurea – Cătălin Lupu (PSD)
Ciohorăni – Ticu Simion (PSD)
Coarnele Caprei – Mihai Țibucanu (PNL)
Comarna – Constantin Grădinaru (PNL)
Costești – Aurel Doacă (PSD)
Costuleni – Mirică Dodan (PNL)
Cotnari – Vasile Crețu (PSD)
Cristești – Vlad Pintili(PNL)
Cozmești – Petrică Baltag (PSD)
Cucuteni – Pamfilică Brânză (PSD)

  

Dagâța – Mirel Damaschin (PNL)
Deleni – Dumitru Prigoreanu (PNL)
Dobrovăț – Cătălin Martinuș (PNL)
Dolhești – Dorin Butnariu (PSD)
Drăgușeni – Viorel Ciobotaru (PSD)
Dumești – Mihai Cocoveică (PNL)

Erbiceni – Ionel Lungu (PSD)
Fântânele – Sorin Chelariu (PSD)
Focuri – Viorel Murariu (PSD)
Golăești – Costel Manoliu (PNL)
Gorban – Dănuț Rotaru (PSD)
Grajduri – Constantin Zamfirache (PSD)
Gropnița – Ionel Oneaga (PNL)
Grozești – George Cristea (PSD)

Hălăucești – Petru Burbulea (PNL)
Hărmănești – Ioan Secrieru (PNL)
Heleșteni – Constantin Hîra (PSD)
Holboca – Neculai Pamfil (PNL)
Horlești – Mihai Cadar (PNL)

Ion Neculce – Gheorghe Văleanu (PSD)
Ipatele – Elena Lipșa (PSD)
Lespezi – Ioan Lazăr (PNL)
Lețcani – Stelian Turcu (PNL)
Lungani – Ioan Corobuță (PSD)

Mădârjac – Dan Ghebuță (PSD)
Mircești – Leon Bălteanu (USR-PLUS)
Miroslava – Dan Niță (PNL)
Mironeasa – Elena Curcudel (PNL)
Miroslovești – Constantin Cojocaru (PSD)
Mogoșești – Rodica Popa (PNL)
Mogoșești-Siret – Damian Butnariu (independent)
Moșna – Georgel Popa (PNL)
Moțca – Constantin Hobincă (PSD)
Movileni – Dan Hodoroabă (USR-PLUS)
Oțeleni – Felician Gherăescu (PSD)

Plugari – Paul Mursa (PNL)
Popești – Vasile Lupu (PNL)
Popricani – Ion Tănasă (PNL)
Prisăcani – Ghiocel Stanciu (PSD)
Probota – Constantin Zamisnicu (PNL)
Răchiteni – Petre Doboș (PNL)
Răducăneni – Viorel Ilie (PSD)
Rediu – Ciprian Grosu (USR-PLUS)
Românești – Ioan Stegariu (PNL)
Roșcani – Ginovel Gheorghiu (PSD)
Ruginoasa – Dănuț Nechifor (PSD)

Scânteia – Mihai Darabană (PNL)
Șcheia – Dănuț Ababei (PSD)
Schitu Duca – Grigore Corciovă (PNL)
Scobinți – Gheorghe Hrițcu (PNL)
Sinești – Petru Holicov (PNL)
Sirețel – Gelu Șpaiuc (PSD)
Stolniceni-Prăjescu – Costel Hugianu (PNL)
Strunga – Sorin Lazăr (PSD)
Șipote – Constantin Puiu (PSD)

Tansa – Daniel Voinescu (PNL)
Tătăruși – Costel Iosub (PSD)
Todirești – Ovidiu Droancă (PNL)
Tomești – Ștefan Timofte (PNL)
Trifești – Alexandru Ivănucă (PNL)
Țibana – Gheorghe Rotaru (PSD)
Țibănești – Neculai Munteanu (PNL)
Țigănași – Iulian Chirilă (PSD)
Țuțora – Cristinel Albu (PSD)
Ungheni – Iulian Marcu (PNL)
Valea Lupului – Liviu Dulgheru (PNL)
Valea Seacă – Neculai Miron (PNL)
Vânători – Constantin Lupu (PSD)
Victoria – Daniel Crețu (PNL)
Vlădeni – Cătălin Brânzanu (PSD)
Voinești – Gheorghe Dobreanu (PSD)

telem.ro

Advertisements

Related posts

Mai multe persoane sunt cercetate pentru fraudă electorală la alegerile locale

Redacția

Posesorii de buletine expirate, care nu apucă să le reînnoiască, pot vota la alegerile parlamentare cu cele vechi

Redacția

România are nevoie în sfârșit de o Primărie fără hoție (P)

Redacția
Încarcă...