News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Iaşi: Fostul şef al Poliţiei Hârlău a fost prins băut la volan, după ce a lovit cu maşina un alt autoturism, parcat

Fostul şef al Poliţiei oraşului Hârlău, judeţul Iaşi, a fost prins băut la volan, pe numele său fiind întocmit dosar penal pentru conducere sub influenţa alcoolului, potrivit News.ro.

Masina de politieFoto: Adrian Ilincescu/ HotNews.ro

Dumitru Simionescu, fost şef al Poliţiei Hârlău, se afla la volan în localitatea ieşeană Scobinţi, maşina acestuia lovind un autoturism parcat.

  

Simionescu şi-a continuat deplasarea, fiind prins ulterior de poliţiştii rutieri.

„În seara zilei de 09 aprilie, Poliţia Oraşului Hârlău a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localităţii Scobinţi a avut loc un accident de rutier soldat cu pagube materiale. Un şofer care conducea un autoturism a intrat în coliziune cu o maşină parcată, ulterior acesta continuând deplasarea”, au precizat reprezentanţii Poliţiei judeţului Iaşi.

Şoferul a fost testat alcoolscopic, rezultând o concentraţie de 0,65 mg/l alcool pur în aerul expirat

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

Cât de pregătiți sunt americanii și românii să pună o femeie președinte. Expert: „Să ne amintim ce a spus Trump” ANALIZĂ

Redacția

Curtea Supremă din SUA a refuzat să blocheze legea din Texas care interzice avortul după 6 săptămâni de sarcină

Redacția

Astronomii ar fi găsit în sfârșit găurile negre „lipsă” ale Universului

Redacția
Încarcă...