RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

Hubert Thuma vine cu explicații după ce a votat împotriva lui Bolojan și a înlocuirii liderilor unor organizații PNL: ”Se acreditează ideea că s-au aliat oameni din PNL care au PSD în suflet”

Președintele Consiliului Județean Ilfov, Hubert Thuma, unul din liberalii care l-au contestat pe președintele PNL Ilie Bolojan și care s-a opus demiterii liderilor unor organizații liberale cu performanțe slabe, că nu stă în picioare argumentul că „ar avea PSD în suflet„.

”De ceva timp încoace, se acreditează ideea că împotriva domnului Bolojan s-au aliat oameni din PNL care au PSD în suflet. Cu alte cuvinte, că ne-am fi vândut. Că „PeSeDiștii cei răi din PNL” ar fi votat ieri împotriva înlocuirii liderilor unor organizații de sector din București și din țară.

E o problemă de logică la mijloc”, explică el.

Hubert Thuma susține că printre cei care s-au împotrivit demiterii șefilor de organizații au fost și 3 președinți de consilii județene din Brașov, Giurgiu și Ilfov.

  

”Chiar dacă colegul de la Giurgiu nu a participat la ședință, și el fiind catalogat în permanență ca pucist și PSD-ist, împărtășește același punct de vedere ca mine.

În județele noastre, situația e următoarea: în Brașov, din 58 de primari, 30 sunt primari PNL, la care se adaugă municipiul Brașov. În Giurgiu, din 54 de primari, 43 sunt liberali, la care se adaugă municipiul Giurgiu.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

RO-Alert în Constanța și Tulcea despre posibilitatea căderii unor obiecte din spațiul aerian / Mesajul privind resturile de drone, emis prima dată și în Constanța

Redacția

Ce înseamnă formarea o coaliție PSD-PNL-UDMR și minorități, dar fără USR. Analist: „Criza a fost doar amânată, nu depășită”

Redacția

Rusia: Justiţia ordonă confiscarea birourilor Memorial din Moscova, la doar câteva ore după ce ONG-ul a câştigat Premiul Nobel

Redacția
Încarcă...