RCAST.NET
Național

Formula 1: Max Verstappen a câştigat Marele Premiu al Arabiei Saudite

Olandezul Max Verstappen (Red Bull) a câştigat, sâmbătă, Marele Premiu al Arabiei Saudite, a doua etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Verstappen s-a impus şi în prima etapă, în Bahrain, transmite News.ro.

Pe locul doi s-a clasat Sergio Perez (Red Bull), pe trei a terminat Charles Leclerc (Ferrari), pe patru Oscar Piastri (McLaren), pe cinci Fernando Alonso (Aston Martin) şi pe şase George Russell (Mercdes).

Debutantul Oliver Bearman, de la Ferrari, în vârstă de doar 18 ani, a ocupat locul 7 după o evoluție promițătoare.

Ramadanul, o lună sfântă în religia musulmană, începe în acest an la 10 martie şi durează până la 9 aprilie, iar Formula 1 a trebuit să se ada