News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
EducațieEveniment

Festivalul „Primăvara în culoare” organizat de Școala Specială Pașcani (Foto)

Casa de Cultură „Mihail Sadoveanu” a găzduit miercuri, 14 iunie 2023 etapa județeană a Festivalului „Primăvara în culoare”.

Evenimentul a fost organizat de Școala Gimnazială Specială Pașcani, în parteneriat cu Inspectoratul Școlar Județean Iași, Casa de Cultură „Mihail Sadoveanu” Pașcani, Școala Gimnazială Specială „Constantin Păunescu” Iași, Liceul Tehnologic „Vasile Pavelcu” Iași, Colegiul Tehnic „Ion Holban” Iași, Școala Profesională Specială „Trinitas” Tg. Frumos și  Liceul Special „Moldova” Tg. Frumos.

„Proiectul s-a derulat în perioada martie- iunie 2023, fiecare școală parteneră organizând la nivelul instituției concursuri tematice în fiecare lună a proiectului. La finalul proiectului s-a realizat expoziția cu lucrări ale elevilor cu cerințe educaționale speciale din județul Iași, expuse în incinta Casei de Cultură Pașcani. Momentele artistice realizate de școlile partenere vor fi integrate într-un film al festivalului.

În cadrul spectacolul susținut de elevii școlii noastre au fost prezentate următoarele momente artistice:

  

Hora primăverii, trupa de dans Iris

Cântecele primăverii, grup vocal Mugurașii speciali

În cadrul evenimentului s-a desfășurat și Festivitatea de premiere a elevilor”, potrivit postării de pe pagina de Facebook a Școlii Speciale Pașcani.

Related posts

Cât îi costă pe părinţi să-şi trimită copiii în taberele de vară

Redacția

Ce ar urma să facă elevii în vacanța de vară

Redacția

Ministerul Educației a decis extinderea perioadei de depunere a dosarelor de bursă și a emis clarificări privind acordarea acestora

Redacția
Încarcă...