News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Poliție

Femeia din Gâștești care și-a înjunghiat mortal copilul a fost condamnată

Femeia care și-a ucis fiul minor cu o lovitură de cuțit în piept a fost pedepsită de magistrați.

Tribunalul Iași a condamnat-o pe Elena Ungureanu (39 de ani), din suburbia Gâștești, la șapte ani şi șase luni închisoare, pentru omor. Conform anchetatorilor, pe 30 octombrie 2013, femeia a avut un conflict cu soțul ei, în locuința comună. La incident a asistat minorul Alexandru Ștefan Ungureanu (15 ani).

 „Inculpata a luat din bucătărie un cuțit, pe care l-a îndreptat spre soțul ei. El s-a ferit, lama cuțitului străpungând pieptul copilului, aflat în spatele tatălui său. Copilul a fost transportat la Spitalul Pașcani, unde, deși s-a intervenit chirurgical, din cauza hemoragiei masive și a leziunii grave produse prin obiectul tăietor, el a decedat“, au precizat procurorii.

  

Citește și: {loadposition articlescategoryload}

sursa oradeiasi.ro

Related posts

Șoferi sub influența substanțelor psihoactive, depistați de polițiștii Biroului Rutier Pașcani

Marius Parteni

Ministerul Transporturilor propune ca rovinieta la camioane să se plătească în funcţie de distanţă, şi nu de perioadă

Redacția

La volanul unei mașini, pe o stradă din Pașcani, fără permis de conducere

Redacția
Încarcă...