News FM 89.1 Mhz Pașcani
ASCULTĂ LIVE
RCAST.NET
NewsPascani.com Pașcani, Târgu Frumos, Iași
Național

FCSB a învins-o pe Dinamo București cu 1-0

FCSB a învins duminică seara, cu scorul de 1-0, pe Dinamo Bucureşti, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii.

Început cu zece minute întârziere, din cauza reprogramării partidei Oţelul – Universitatea Craiova, partida dintre Dinamo şi FCSB a consemnat o ocazie a lui Olaru, în minutul 2.

Amzăr a trimis mult peste poartă în minutul 32. Pe final de repriză, FCSB a cerut penalti la un contact în careu, între Bena şi Miculescu, dar arbitrul Iulian Călin nu a dat nimic.

După pauză, Olaru a ratat, trimiţând pe lângă poartă în minutul 47. În minutul 49 jucătorii au fost aproape de o încăierare generală, după un duel între Bena şi Şut, iar suporterii FCSB au aruncat cu petarde în grupul de fotbalişti aflat în careul dinamovist.

  

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 52, din lovitură liberă, şutând perfect şi învingându-l pe Golubovic.

Goncalo Gregorio a replicat în minutul 63, cu un şut de la distanţă, iar în minutul 81 Ghezali a şutat direct în braţele lui Târnovanu.

Dani Iglesias a ratat ultima ocazie importantă a meciului şi FCSB s-a impus cu 1-0, transmite News.ro.

A fost cea de-a 24-a partidă consecutivă dintre cele două echipe în care s-a marcat cel puţin un gol.

 » Citește continuarea pe pagina autorului

Related posts

VIDEO Cum a fost sărbătorită cea mai mare surpriză din optimile CM 2022 în România

Redacția

Când nerozia internă devine marfă de export

Redacția

Gigi Becali îl susține pe Simion la prezidențiale. „Voi candida pe listele AUR pentru Camera Deputaților”

Redacția
Încarcă...