Sâmbătă, 23 ianuarie, Centrul Cultural Ruginoasa, în colaborare cu Şcoala Gimnazială a organizat o expoziţie de icoane pictate pe sticlă – lucrări ale elevei Ioana Violeta Buzatu.
În deschiderea evenimentului a avut loc o slujbă oficiată de preotul protopop Pavel Postolachi, prin care au fost sfinţite toate icoanele tinerei artiste. Totodată aceasta a fost felicitată pentru talentul şi dăruirea sa, primind în schimb mai multe daruri.
Expoziţia a fost prezentată de către Cristina Axinia, directorul Centrului Cultural din localitate. La final, toţi cei prezenţi au fost serviţi cu prăjituri de casă, de către mama Ioanei Buzatu.
Citește și: {loadposition articlescategoryload}


